Pleeggezinnen zijn van groot belang voor onze werking. Zonder deze belangrijke vrijwilligers kunnen wij geen honden opleiden tot geleidehond. Een pleeggezin staat in voor de opvang en basisopvoeding van onze honden. Of dat nu voor 2 dagen vakantie is, 6 maanden avond- en weekendopvang of gedurende een periode van 14 maanden tot de pup klaar is om aan zijn opleiding te beginnen. Iedereen kan pleeggezin worden. Wil je weten welke formule het best bij jou past? Kom het hieronder te weten.
"Als ik onze eerste hond Arko samen met Marianne zie rondlopen, ben ik zo fier en krijg ik bijna de tranen in mijn ogen"
Pleegmoeder Linda
De pleeggezinnen leren onze honden vooral wat een goede huishond kan. Wat verwachten wij van onze pleeggezinnen?
We maken graag kennis tijdens een eerste infosessie. Je kan je hiervoor aanmelden via www.puppyzoektpleeggezin.be, via ons formulier of door een mailtje te sturen naar bcg@geleidehond.be. Vervolgens nodigen we je uit voor een informatiesessie waar we informatie geven en onze werking toelichten.
Volgende infosessies:
Huisbezoek
Na het bijwonen van de infosessie, heb je normaal gezien een goed beeld en kan je beslissen om je kandidaat te stellen als pleeggezin. Op dat moment sturen wij je een vragenfiche, zodat wij ook iets meer te weten komen over jou, je gezin, je woonplaats en omgeving. Als je kandidatuur goedgekeurd wordt, komt iemand van het BCG bij jou thuis langs om elkaar beter te leren kennen. We maken hiervoor uiteraard een afspraak. We kijken of je thuisomgeving voldoet aan een aantal voorwaarden en er wordt tijd voorzien om vragen te stellen en een beter beeld te krijgen van wat we juist doen.
Een pleeggezin met een BCG-pup krijgt gedurende het volledige proces begeleiding van een instructeur die bijspringt als er hulp nodig is. Ook voorzien wij opvang wanneer je gedurende een korte periode niet beschikbaar bent voor de hond door bvb een vakantie of een ziekenhuisopname. Aan de puppypleeggezinnen vragen we of ze maandelijks willen samenkomen tijdens de door ons georganiseerde puppydagen. Hier worden speciale trainingen toegelicht en leer je de andere pleeggezinnen kennen.
Jarenlang vormde Patricia een team met golden retriever Diaz, die begin januari met pensioen mocht gaan. Toen kwam Patricia’s nieuwe geleidehond Jambo in haar leven. We vroegen haar hoe het nu met hen gaat.
lees meerHet Belgisch Centrum voor Geleidehonden in Tongeren leidt blindengeleidehonden op, maar is ook druk op zoek naar pleeggezinnen die puppy’s, honden in opleiding en ouderdieren kunnen opvangen en opvoeden.
lees meerBlindengeleidehond nodig? Dan moet u 4 tot 6 jaar wachten tot u er eentje in huis heeft. Daarom is het Belgisch Centrum voor Geleidehonden (BCG) dringend op zoek naar pleeggezinnen voor hun hondjes. “Dat ik Cita weer moet afgeven, bezorgt me een krop in de keel. Maar je weet waarvoor je het doet.”
lees meerBlijf op de hoogte over de geleidehonden, de activiteiten en onze acties! Ontvang 1 keer per maand nieuws, weetjes, spaartips, promotiemateriaal en foto's van mede-spaarders.