Een verkeerd geparkeerde wagen, vuilniszakken of een fiets op de stoep. Wij ontlopen dit met gemak, maar voor een slechtziende of blinde persoon vormen deze obstakels een hindernissenparcours.
Een geleidehond ontwijkt deze hindernissen, geeft stoepranden aan en brengt zijn baasje op commando naar een bushalte, een trap, een zebrapad of een vrije zitplaats. Op die manier maakt hij navigeren een stuk eenvoudiger voor mensen met een visuele beperking.
“Tijdens de wandelingen zorgt Quiny ervoor dat ik nergens tegenloop of niet struikel over obstakels. Wanneer ze merkt dat ik toch mijn evenwicht verlies, gaat ze dwars voor me staan om me overeind te houden. Ze is mijn echte heldin!"
Geleidehondgebruikster Kristien
Toen Frank zijn geleidehond Panache ontmoette, voelde hij al snel dat er een klik was. Samen vonden ze hun ritme, geholpen door de warme begeleiding van het pleeggezin, de trainers en de fijne leefomgeving van BCG 3.0. In dit gesprek vertelt Frank hoe hij de start beleefde, hoe de trainingen verlopen en waarom Panache voor hem zoveel meer is dan een hulp – een echte partner en vriend.
lees meerHet moment waar elke geleidehondgebruiker tegenop kijkt, kwam ook voor Kris in augustus 2025: zijn trouwe geleidehond Sella ging met pensioen. Na jaren van intens samenwerken en wederzijds vertrouwen betekende dat afscheid nemen, maar tegelijk ook de start van een nieuw hoofdstuk. Dat nieuwe hoofdstuk begon met Quatta, een jonge labrador met een groot hart en een flinke dosis enthousiasme.
lees meerMita Van de Velde en Rudy Bombeke uit Nieuwerkerken zijn pleeggezin voor labradorpuppy Finna, een teefje dat later zal worden ingezet als blindengeleidehond. Het eerste anderhalf jaar brengen toekomstige geleidehonden door in pleeggezinnen.
lees meerBlijf op de hoogte over de geleidehonden, de activiteiten en onze acties! Ontvang 1 keer per maand nieuws, weetjes, spaartips, promotiemateriaal en foto's van mede-spaarders.