Een verkeerd geparkeerde wagen, vuilniszakken of een fiets op de stoep. Wij ontlopen dit met gemak, maar voor een slechtziende of blinde persoon vormen deze obstakels een hindernissenparcours.
Een geleidehond ontwijkt deze hindernissen, geeft stoepranden aan en brengt zijn baasje op commando naar een bushalte, een trap, een zebrapad of een vrije zitplaats. Op die manier maakt hij navigeren een stuk eenvoudiger voor mensen met een visuele beperking.
“Tijdens de wandelingen zorgt Quiny ervoor dat ik nergens tegenloop of niet struikel over obstakels. Wanneer ze merkt dat ik toch mijn evenwicht verlies, gaat ze dwars voor me staan om me overeind te houden. Ze is mijn echte heldin!"
Geleidehondgebruikster Kristien
Op 29 april bezocht minister Rob Beenders, federaal minister van Gelijke Kansen en Personen met een Handicap, het BCG in het kader van de Dag van de Geleidehond. Hij kreeg een inkijk in de opleiding van geleidehonden en het belang van inclusieve mobiliteit.
lees meerBegin april vond op het BCG de eerste class van 2026 plaats, waar Addy en Alba werden gekoppeld aan Hilde en Inge. Na de trainingsweek in Tongeren loopt het traject nu verder in de thuisomgeving.
lees meerDirk en Finna bouwen stap voor stap aan een sterke samenwerking. Vanaf hun eerste ontmoeting groeide het vertrouwen snel, zowel tijdens de dagelijkse verplaatsingen als in nieuwe en soms uitdagende situaties. Door samen te leren, te oefenen en elkaar beter te begrijpen, ontwikkelden ze een hechte band waarin veiligheid, zelfstandigheid en vriendschap centraal staan.
lees meerBlijf op de hoogte over de geleidehonden, de activiteiten en onze acties! Ontvang 1 keer per maand nieuws, weetjes, spaartips, promotiemateriaal en foto's van mede-spaarders.